Цікаві новини та події з життя нашої школи на сторінці у Facebook   та Instagram 

Інформація щодо попередження пожеж в опалювальний період

          Інформація щодо попередження пожеж в опалювальний період
Аналіз оперативної обстановки свідчіть про негативну тенденцію щодо збільшення пожеж у житловому секторі та негативних наслідків від них під час настання осіннього періоду і різкого зниження температури повітря.
 Основними причинами загибелі людей є отруєння чадним газом через використання населенням для обігріву житлових приміщень несправного газового обладнання та пічного опалення.
За 9 місяців 2015 року в Дніпропетровській області сталося 5637 поджежє, прямі збитки від пожеж склали 34,8 млн.грн. У житловому секторі виникло 4759 пожеж. За звітний період усереднений показник пожеж на 10 тисяч населення по області складає 16,9. Цей показник значно перевищено у м. Дніпропетровськ, м.Кривий Ріг, Верхньодніпровському, Дніпропетровському,Криворізькому, Криничанському та ін. районах.
Унаслідок пожеж загинуло 111 осіб , у тому числі загинуло 4 дитини. 
На пожежах травмовано 84 особи, у тому числі 7 дітей, знищено та пошкоджено 1198 будівель і споруд, 152 одиниці техніки.
З метою вжиття невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації, підвищення рівня захищеності населення від пожеж та їх негативних наслідків та проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи доводимо до відома експрес-інформацію для посилення профілактичної роботи серед учнів ЗНЗ.

Експрес-інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області
щодо попередження пожеж в опалювальний період.

          Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області повідомляє,  що з настанням опалювального періоду на Дніпропетровщині щорічно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування та загибелі людей на них.
          Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.
          Чому виникають такі пожежі? Тому, що населення використовує для обігріву квартир неякісні електрообігрівальні прилади, частенько - саморобного виготовлення, що може призвести до трагедії.
         Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, – використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух.
        Перед початком опалювального сезону побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.
       Багато приватних будинків не мають водяного опалювання і оснащені печами на твердому 
       Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибеллю людей на них є куріння у ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню - це особи в стані алкогольного сп'яніння. У холодні пори року їх кількість помітно зростає - саме таким чином деякі громадяни намагаються зігрітися. Додайте сюди паління напідпитку і традиційну нездатність в такому стані контролювати ситуацію - і усі причини для трагедії в наявності. Найстрашніше, що п'яні курці представляють небезпеку не лише для власного життя, а і для оточення, що може завдати непоправного збитку.
       Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Шановні батьки, не залишайте без нагляду малолітніх дітей. 
       Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть   своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, не допускайте використання електрообігрівальних та нагрівальних приладів саморобного виготовлення, дотримуйтесь правил пожежної безпеки  під час користування ними.
        А при виявлені вогню чи запаху диму негайно телефонувати за телефоном 101.
        Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області з метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій, звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.
                                        Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:
-    Перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
-    Не вмикати одночасно багато приладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження, не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
-    Не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
-    не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
-    не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

                         Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
-    залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
-    користуватися печами, які мають тріщини, розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
-    зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на деревяній підлозі або горючій підставці;
-    сушити і складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
-    застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
           Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».
 Джерело: http://osvita-verh.dp.ua/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=89&Itemid=107
Категорія: Охорона праці | Додав: schoolnnk1 (09.26.2020)
Переглядів: 8
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]